پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۸۴
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۸
مسابقه Miss Universe یک مسابقه بین المللی زیبایی است که هر ساله برگزار می‌شود. ۶۹ مین مراسم Miss Universe در تاریخ ۱۶ می ۲۰۲۱ برگزار شد.

دختر شایسته 2021

بوق خبر - مسابقه Miss Universe یک مسابقه بین المللی زیبایی است که هر ساله برگزار می‌شود.

شعار این مسابقات «زیباییِ هدفمند» است و در آزمون‌های این مسابقه علاوه بر زیبایی ظاهری، معیار‌هایی هم، چون شخصیت، هوش، روابط اجتماعی، حضور ذهن و حاضر جوابی، توانایی‌های و رزشی، معلومات عمومی و همچنین مهارت‌ها و استعداد‌های ویژه هر یک از شرکت کنندگان توجه می‌شود.

این مسابقه قدیمی‌ترین جشنواره زیبایی است که هنوز برگزار می‌شود و با شرکت بیش از ۱۴۰ کشور و پخش تلویزیونی در بیش از دویست کشور دنیا بزرگترین و پر بیننده‌ترین آن‌ها نیز هست.

دختر شایسته 2021

مراسم دختر شایسته آمریکا Miss Univers ۲۰۲۱ یکشنبه شب ۱۶ می ۲۰۲۱ در فلوریدا برگزار شد.

در این مراسم آندریا مزا Andrea Meza که اصالتا اهل کشور میانمار و دختر شایسته مکزیک بود، به عنوان Miss Univers ۲۰۲۱ آمریکا انتخاب شد. او مهندس نزم افزار است و در رشته مدلینگ و آرایشگری هم فعالیت دارد.

Andre Meza آندره مزا ۲۶ ساله در رقابت با ماریو لوپز Mario Lopez بازیگر آمریکایی و اولیویا کالپو Olivia Culpo از پرو توانست رتبه نخست را به دست آورد.

چلسی کریست، پائولین وگا و دمی لی تیبو (که در سال ۲۰۱۷ این عنوان را به دست آورد) به عنوان تحلیل گر این مسابقه و مفسران فعالیت می‌کردند.

مزا Meza در شصت و نهمین مسابقه Miss Univers که در هارد راک هتل وکازینو در هالیوود در فلوریدا برگزار شد با ۷۰ شرکت کننده رقابت کرد و توانست همه آن‌ها را شکست دهد.

دختر شایسته 2021

مزا در تظاهرات ضد کودتای کشورش هم شرکت کرده بود و در جریان فیلمی که از حضور او در این تظاهرات گرفته بودند گفت: مردم ما هر روز در حال مرگ و میر و تیراندازی توسط ارتش هستند، بنابراین من می‌خواهم از همه بخواهند در مورد میانمار صحبت کنند.

وی همچنین جایزه بهترین لباس ملی را از آن خود کرد: در آن بخش مسابقه در روز پنجشنبه، او لباسی با طرح‌های منقش به سبک سنتی برمه پوشید و تابلویی را در دست داشت که می‌نوشت: "برای میانمار دعا کنید".

میانمار از اول فوریه، هنگامی که ارتش رهبر غیرنظامی آنگ سان سوچی را برکنار کرد دچار آشوب و کودتا شد.
طبق یک گروه نظارت محلی، از آن زمان دست کم ۷۹۶ نفر توسط نیرو‌های امنیتی کشته شده اند، در حالی که نزدیک به ۴۰۰۰ نفر در پشت میله‌های زندان هستند.

دختر شایسته 2021

منبع: سیمرغ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه