پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۴۵۵
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۷
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد دارو‌های رایج فشار خون ممکن است مدت زمان زنده ماندن را برای بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ بهبود بخشد.

سرطان روده

بوق خبر - به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه ویرجینیا بعد از بررسی حدود ۱۴ هزار بیمار دریافتند مهارکننده‌های ACE، مسدودکننده‌های بتا و مدّرهای تیازیدی همگی با کاهش مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ همراه هستند.

آن‌ها همچنین دریافتند بیمارانی که به طور مداوم دارو‌های فشار خون خود را مصرف می‌کردند، کمتر در معرض مرگ ناشی از سرطان قرار داشتند.

محققان تأکید می‌کنند که تحقیقات بیشتری برای تأیید ارتباط بین دارو‌های فشارخون و نتایج بهتر مورد نیاز است. اما آن‌ها می‌گویند که امیدوارند این دارو‌ها راهی جدید و کم هزینه برای بهبود مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ ارائه دهند.

دکتر «راجش بالکریشنان»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «راه حل‌های مقرون به صرفه برای طولانی شدن مدت زنده ماندن بیماران مسن مبتلا به سرطان ممکن است در دارو‌های متداول باشد. با این حال، ما نیاز به تأیید بیشتر این یافته‌ها از طریق آزمایشات بالینی داریم.»

فشار خون بالا در بین بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ شایع است، اما تحقیقات کمی در مورد تأثیر بالقوه دارو‌های فشار خون بر این بیماران انجام شده است.

به گفته محققان، «پایبندی بیماران به رژیم فشار خون مهم به نظر می‌رسد. نتایج ما ارتباط بین افزایش پایبندی به دارو‌های فشار خون و کاهش مرگ و میر در بیمارانی را که پس از تشخیص سرطان شأن شروع به مصرف این دارو‌ها کردند را نشان می‌دهد.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه