پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۴۳
۰۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۳
در این مقاله، نکاتی را که هر خانمی باید در مورد لباس زیر بداند، به اشتراک خواهیم گذاشت.

لباس زیر

بوق خبر - مراقبت از لباس زیر نقش مهمی در سلامت زنان دارد، اما شاید هنوز بسیاری از ما اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم. به عنوان مثال، آیا می‌دانید برخی از پارچه‌ها از برخی دیگر در حفظ سلامتی برای انسان اهمیت بیشتری دارند؟ این مسائل که ممکن است زیاد در مورد آن‌ها صحبت نشود، نقش مهمی در سلامتی شما دارند و حتی می‌توانند روحیه شما را تحت تأثیر قرار دهند.

نکات شستشو لباس زیر زنانه

شستشوی لباس‌های زیر به صورت اصولی را باید جدی گرفت، زیرا این عمل یکی از راه‌هایی پیشگیری از بیماری‌ها است و بانوان باید برای این موضوع به اندازه کافی وقت بگذارند. سعی کنید تا جایی که برای شما امکان پذیر است خرید شورت نخی زنانه را در نظر داشته باشید و این موارد را اجرا کنید تا زندگی شما از سلامتی و شادی سرشار شود.

بیشتر از لباس‌های معمولی باید از لباس‌های زیر مراقبت کنید؛ زیرا این لباس‌ها به مدت طولانی تری با حساس‌ترین قسمت‌های پوست شما در تماس هستند. پزشکان توصیه می‌کنند، از صابون‌های ضد حساسیت برای شستن آن‌ها استفاده شود، زیرا هر چیزی مانند صابون یا هر ماده شیمیایی در بدن شما می‌تواند باعث التهاب، خارش یا واکنش‌های آلرژیک شود.

بهترین راه برای از بین بردن آلودگی‌های لباس زیر

پزشکان توصیه می‌کنند لباس زیر خود را به مدت ۵ دقیقه در خشک کن قرار دهید یا پس از شستن اتو کنید. زیرا این اقدامات می‌تواند باکتری‌های اضافه شده در حین شستشو را از بین ببرد. خشک کردن یا اتو کردن برای از بین بردن این باکتری‌ها کافی است.

اگر یکی از اعضای خانواده شما بیمار است لباس زیر خود را با لباس‌های وی شستشو ندهید. در ماشین لباسشویی شما به اندازه کافی باکتری وجود دارد؛ نیازی به افزایش تعداد آن‌ها نیست. این امر خصوصاً در مورد افرادی که لباس خود را کمتر شستشو می‌کنند بیشتر صدق می‌کند. لباس‌های زیر را جداگانه بشویید تا آلودگی باکتریایی کاهش یابد و از آلودگی لباس‌های دیگر جلوگیری شود.

اگر بر روی یکی از لباس‌های شما مقداری خون وجود دارد، سعی کنید تا آنجا که ممکن است آن را از روی لباس پاک کرده و این دست لباس‌ها را در تماس با لباس‌های زیر خود قرار ندهید.

چنانچه یکی از افراد خانواده شما در بیمارستان کار می‌کند، لباس‌های او را به صورت جداگانه بشویید تا هیچ برخوردی با لباس‌های زیر نداشته باشد.

نکاتی که موقع خرید شورت و سوتین باید در نظر بگیریم

خرید لباس زیر زنانه باید با وسواس و دقت فراوان صورت پذیرد؛ زیرا این دسته از لباس‌ها تماس بیشتری با پوست انسان دارند و اگر از نوع نامناسب آن استفاده شود، ممکن است آسیب‌هایی را به پوست وارد کند. به همین دلیل انتخاب درست و مناسب این لباس اهمیت زیادی دارد و نباید از آن غفلت کرد. در ادامه نکاتی را ذکر خواهیم کرد که خوب است به هنگام خرید آن‌ها را در نظر داشته باشید.

لباس زیر

قیمت و کیفیت لباس زیر

قیمت و کیفیت لباس زیر مانند شورت و سوتین زنانه دو مورد از مهم‌ترین فاکتور‌هایی هستند که یک لباس باید حتما از آن‌ها برخوردار باشد. لباس زیری را خریداری کنید که کیفیت و قیمت مناسب داشته باشد. سعی کنید در خرید لباس‌های زیر با کیفیت، حساسیت به خرج نداده و همیشه کیفیت برایتان در اولویت باشد.

موادی که یک لباس زیر با آن ساخته می‌شود می‌تواند باعث تحریک پوست شما شود یا احساس ناراحتی در شما ایجاد کند. از آنجا که لباس‌های زیر در تماس مستقیم با پوست شما هستند، نوع ماده‌ای که برای تولید لباس زیر و مخصوصا شورت زنانه استفاده می‌شود، از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.

اندازه سوتین

همیشه سعی کنید، لباسی را خریداری کنید که کاملا اندازه شما باشد. سایز خیلی کوچک باعث ناراحتی می‌شود و همچنین می‌تواند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند. تحقیقات نشان داده است که لباس‌های زیر تنگ گردش هوا را مختل می‌کنند و همین خود عاملی است تا شرایط برای بروز بیماری‌ها مساعد شود. از طرف دیگر، لباس‌های زیر بزرگ نیز ممکن است دردسر‌هایی ایجاد کنند و برهم خوردن آرامش و ایجاد ناراحتی را باعث شوند.

خرید لباس زیر به صورت فصلی

یکی از نکاتی که ممکن است اغلب بانوان آن را فراموش کنند، پوشیدن لباس‌های زیر متناسب با فصلی است که در آن قرار دارند. دقت در این موضوع می‌تواند راحتی و آسایش زیادی را برای شما فراهم کند.

در فصول گرم سال، از پوشیدن لباس‌های زیر ضخیم اجتناب کنید. این دست لباس‌ها باعث تعرق بیش از حد شده و می‌تواند شما را ناراحت و عصبی کند. در فصل‌های سرد نیز لباس‌هایی به تن کنید که گرمای بدن شما را حفظ کند.

شکل و طرح لباس زیر

هدف شما از خرید سوتین زنانه در شکل و طرح آن تاثیر گذار است. اگر دوست دارید لباسِ راحتی به تن کنید، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که ساده‌تر بوده و می‌توانند موجب راحتی شما شوند.

منبع: دلگرم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه