پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۳۲۹
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۰
برخلاف سایر قسمت‌های خانه تمیز کردن اقلام و لوازم برقی آشپزخانه نیازمند دانش کافی در این زمینه است.

تمیز‌ کردن اجاق‌ گاز

بوق خبر - برخلاف سایر قسمت‌های خانه تمیز کردن اقلام و لوازم برقی آشپزخانه نیازمند دانش کافی در این زمینه است. این بدین معنی است که پاک کردن اجاق‌گاز و مایکروویو به‌طور طبیعی می‌تواند مسئله‌ای پیچیده باشد، اما در این مطلب راهکار‌های مفیدی ارائه شده است.

پاک کردن اجاق‌گاز و مایکروویو به‌طور طبیعی می‌تواند مسئله‌ای پیچیده باشد، اما شما می‌توانید اجاق‌گاز و مایکروویو خود را با استفاده از چند راه حل ساده تمیز کنید. هنگامی‌که از اجاق‌گاز زیاد استفاده می‌شود، مطمئناً لکه‌های چربی و خرده غذا‌های فراوانی روی آن ریخته می‌شود.

احتمالاً اتفاقی مشابه نیز برای مایکروویو رخ می‌دهد. درواقع این‌ها جز آن دسته وسایلی هستند که هر روز کثیف می‌شوند؛ بنابراین در این قسمت مواردی را بیان خواهیم کرد که بسیار مفید و کارآمد است.

آب جوش

اگر اجاق‌گازتان با لایه‌های چربی پوشانده شده است که نمی‌دانید چگونه باید از شر آن‌ها خلاص شوید، مطمئناً هیچ چیز مؤثرتر از آب جوش نیست.

آب جوش را با احتیاط روی سطح کثیف بریزید و اجازه دهید تا لکه‌های چربی از گاز جدا شوند.

پس از انتظار چند دقیقه‌ای، اجاق‌گاز را طبق روال همیشگی تمیز کنید. بسته به نوع گازتان، می‌توانید از اسفنج یا سیم‌های ظرف‌شویی استفاده کنید.

جوش‌شیرین و آبلیمو

این دو ماده طبیعی می‌توانند یک پاک کننده عالی برای از بین بردن لکه‌های چربی باشند.

۳ تا ۴ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین (۲۷ یا ۳۶ گرم)

۲ یا ۳ عدد لیمو

هر دو ماده را با هم مخلوط کنید. در ابتدا احتمالاً خمیری تشکیل می‌شود که کمی کف ایجاد می‌کند.

هنگامی که کف ایجاد شده از بین رفت، آن را روی اجاق‌گاز بریزید.

ترجیحاً بهتر است از سیم‌های ظرف‌شویی برای پاک کردن چربی‌ها استفاده کنید و در نهایت، با یک دستمال مرطوب گاز را به‌خوبی تمیز کنید.

الکل

آیا می‌دانستید الکل ماده طبیعی دیگری است که می‌تواند در تمیز کردن اجاق‌گاز و مایکروویو با شما کمک کند؟

آنچه که باید انجام دهید این است که پنبه را به الکل آغشته کنید و سپس آن را روی سطح کثیف گاز (با شعله‌های خاموش) بمالید.

در این مرحله بعد از گذشت چند دقیقه، یک مسواک قدیمی و بلااستفاده را با الکل خیس کنید و سپس لکه‌های چربی را تمیز کنید.

در نهایت، سطح آن را با یک پارچه خشک پاک کنید.

آب و لیمو

این یک راه حل بسیار ساده، اما مفید است.

۱ عدد لیمو

۱ لیوان آب (۲۰۰ میلی‌لیتر)

۱ برگ جعفری و یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین (۴ گرم) (اختیاری)

یک قاچ از لیمو درون لیوان آب انداخته، و یا عصاره آن را در لیوان بچکانید و سپس یک برگ جعفری و جوش‌شیرین را به آن اضافه کنید.

سپس لیوان را درون مایکروویو قرار دهید و دستگاه را برای چند دقیقه روشن کنید. مدت‌زمان آن می‌تواند با توجه با هر مایکروویو متغیر باشد. هدف اصلی این است که بخار‌های آن به دیواره‌های مایکروویو نفوذ کند.

در این مرحله در مایکروویو را باز کنید و با احتیاط لیوان آب را خارج کنید و بعد با یک دستمال خشک طوری که دستتان نسوزد داخلش را پاک کنید.

اکنون مایکروویو تان دیگر باید تمیز باشد و بوی مطبوعی بدهد.

سرکه

با استفاده از سرکه می‌توانید مایکروویو خود را به سرعت تمیز، ضدعفونی کنید. اگرچه به‌خوبی و کارآمدی لیمو و آب (روش اول) نیست.

۱ قاشق غذاخوری سرکه سفید (۱۵ میلی‌لیتر)

۱.۵ لیوان آب (۳۰۰ میلی‌لیتر)

سرکه سفید را در یک کاسه شیشه‌ای آب اضافه کرده و آن را در مایکروویو قرار دهید. سپس به مدت ۳ دقیقه دستگاه را روشن کنید. در مرحله بعد کافی است با یک پارچه داخل دستگاه را پاک و خشک کنید.

اگر از یک دستمال مرطوب و جوش‌شیرین برای تمیز کردن استفاده کنید، مطمئناً پروسه از بین بردن لکه‌ها برایتان ساده‌تر خواهد بود.

همان‌طور که در این مطلب مطالعه کردید، تمیز کردن اجاق‌گاز و مایکروویو، به محصولات شیمیایی گران‌قیمت احتیاجی ندارد. تنها با کمی خلاقیت و استفاده از چند ماده طبیعی می‌توانید این کار در عرض چند دقیقه انجام دهید.

فراموش نکنید که صفحه داخلی مایکروویو را قبل از تمیز کردن، بردارید. بهتر است این صفحه را با دست مانند یک بشقاب معمولی بشویید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه