پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۳۰۷
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
هنگامی که باردار هستید برخی از افراد ممکن است به شما مشاوره دهند یا در مورد چگونگی پیش بینی جنسیت نوزاد متولد شده داستان‌هایی از باورهای گذشتگان برای شما تعریف کنند که ممکن است پایه علمی نداشته باشد.

علائم بچه دختر در دوران بارداری

بوق خبر - هنگامی که باردار هستید برخی از افراد ممکن است به شما مشاوره دهند یا در مورد چگونگی پیش بینی جنسیت نوزاد متولد شده داستان‌هایی تعریف کنند. در حالی که حدس زدن جنسیت کودک از طریق روش‌های غیر علمی ممکن نیست.

نشانه‌های داشتن یک دختر بچه چه مواردی است؟

در اینجا برخی از نشانه‌هایی وجود دارد که مردم با توجه به آن‌ها حدس می‌زنند نوزاد متولد شده دختر است یا خیر.

با این حال آن‌ها هیچ پشتوانه علمی ندارند، زیرا این علائم ممکن است در مورد نوزادان پسر نیز باشد.

۱- ضربان قلب جنین زیاد است:

گفته می‌شود اگر ضربان قلب کودک زیاد باشد و بیش از ۱۴۰-۱۶۰ ضربان در دقیقه داشته باشد این نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه دارید. ضربان قلب طبیعی جنین بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ دور در دقیقه است و معمولاً ممکن است قبل از تولد پایین بیاید. هیچ تفاوتی بین ضربان قلب نوزادان دختر و پسر در سه ماهه اول بارداری وجود ندارد.

۲- وزن شما زیاد است:

یک باور قدیمی دیگر می‌گوید اگر به نظر می‌رسد شکم‌تان بالاتر است این نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه باردار هستید. نحوه حمل یک زن به وزن کودک، رحم در حال رشد، محل جفت و مایع آمنیوتیک بستگی دارد. این هیچ ارتباطی با رابطه جنسی ندارد و این افسانه هیچ مدرک علمی ندارد.

۳- تهوع صبح شدید:

اعتقاد رایج این است که تهوع شدید صبحگاهی نشانه واضحی است که شما یک دختر بچه حمل می‌کنید. تهوع صبحگاهی با تغییرات هورمونی همراه است و این یکی از علائم رایج بارداری است. اکثر خانم‌ها آن را تا سه ماهه اول تجربه می‌کنند، در حالی که برخی ممکن است تا زایمان داشته باشند.

۴- تغییرات پوست و مو:

برخی از افراد تصور می‌کنند که پوست چرب و کدر بودن مو‌ها از نشانه‌های داشتن یک دختر بچه است. اگرچه این اعتقاد وجود دارد که دختران زیبایی مادر را می‌دزدند، اما هیچ مطالعه علمی یا شواهد حکایتی برای تأیید آن وجود ندارد. تغییرات هورمونی می‌تواند دلایل تغییر در پوست و مو باشد و این ممکن است از یک زن به زن دیگر متفاوت باشد.

۵- حمل وسط:

اعتقاد دیگر این است که اگر شکم شما از جلو بیرون‌زده و نوک تیز به نظر می‌رسد این نشانه پسر بودن شماست. اگر وزن شکم شما در وسط جمع شده است و باعث شود گرد به نظر برسد این باور وجود دارد که شما قصد دختر دار شدن دارید.

۶- نوسانات خلقی:

اعتقاد بر این است که نوسانات ناگهانی خلق و خو مانند تحریک‌پذیری شدید، افسردگی و عصبانیت نشانگر این است که شما احتمالاً یک دختر بچه دارید.

۷- اندازه پستان:

افسانه دیگر این است که اگر پستان چپ کمی بزرگتر از پستان راست باشد به این معنی است که شما یک دختر را حمل می‌کنید. تغییرات پستان یکی از علائم اولیه بارداری است و نتیجه تغییرات هورمونی است. هنگامی که برای تهیه شیر مادر آماده می‌شوند، متورم می‌شوند.

۸- یک طرف خوابیدن:

اعتقاد بر این است که اگر در بیشتر دوران بارداری تمایل دارید که در سمت راست خود بخوابید، احتمالاً یک دختر بچه به دنیا خواهید آورد. این درست نیست و هیچ مطالعه علمی جنسیت کودک را به طرفی که مادر در آن می‌خوابد وجود ندارد.

برای زنان باردار طبیعی است که اغلب موقعیت خواب را تغییر دهند و موقعیت راحتی را برای قرار دادن شکم در حال رشد پیدا کنند. برخی از آن‌ها برای راحتی بیشتر از بالش زیر شکم یا بین زانو‌ها استفاده می‌کنند.

۹- رنگ ادرار:

ادرار زرد رنگ نشان می‌دهد که شما یک دختر را حمل می‌کنید. رنگ ادرار مربوط به جنسیت کودک نیست، اما از سلامتی شما حکایت دارد. ادرار کسل‌کننده یا شفاف می‌تواند به دلیل هیدراتاسیون باشد، در حالی که ادرار تیره نشانه کم آبی بدن است. غذا‌ها، مکمل‌ها و دارو‌ها نیز ممکن است رنگ ادرار را تغییر دهند.

۱۰- هوس شیرینی:

یک باور عمومی این است که وقتی شما به دنبال غذا‌های شیرین مانند شکلات و بستنی هستید یک دختر بچه دارید. هیچ رابطه‌ای بین ولع مصرف و جنسیت کودک وجود ندارد. اشتیاق می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی، کمبود تغذیه، مواد فعال دارویی (موجود در غذا‌های خاص)، عوامل فرهنگی و روانی باشد. با این حال تحقیقات کافی برای حمایت از این فرضیه‌ها وجود ندارد.

۱۱- نداشتن تعادل:

نداشتن تعادل اصلاً به جنسیت کودک ارتباط ندارد. لغزش‌های جزئی معمولاً به دلیل افزایش وزن است که می‌تواند شما را از تعادل خارج کند. بیشتر خانم‌ها در سه ماهه دوم تمایل به خستگی و عدم تعادل دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه