پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۹۷
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۱
برخلاف پوست دیگر قسمت‌های بدن، لب‌ها دارای غدد چربی نیستند و نمی‌توانند چربی‌های طبیعی برای پیشگیری از خشک شدن پوست خود را تولید کنند. این به معنای آن است که بدون مراقبت مناسب، احتمال خشک شدن لب‌ها بیشتر می‌شود.

ترک لب

بوق خبر - برخلاف پوست دیگر قسمت‌های بدن، لب‌ها دارای غدد چربی نیستند و نمی‌توانند چربی‌های طبیعی برای پیشگیری از خشک شدن پوست خود را تولید کنند. این به معنای آن است که بدون مراقبت مناسب، احتمال خشک شدن لب‌ها بیشتر می‌شود. در ادامه چند راهکار مراقبتی را برای شما آورده‌ایم.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه ساکولنت است که ژلی مرطوب کننده را در برگ‌های خود تولید می‌کند. استفاده از ژل آلوئه ورا می‌تواند به هیدراته نگه داشتن لب‌ها و پیشگیری از خشک شدن آن‌ها که می‌تواند به ترک خوردگی منجر شود، کمک کند.

همچنین، آلوئه ورا حاوی مولکول‌هایی به نام پلی‌ساکاریدهاست که به تشکیل پیوند بین رطوبت با پوست کمک می‌کند و لب‌ها را هیدراته نگه می‌دارد. این به ویژه برای لب‌های ترک خورده مفید است، زیرا پلی‌ساکارید‌ها پوست را به تولید سلول‌های جدید تشویق می‌کند که به بهبود سریع‌تر زخم‌ها و ترک‌ها کمک می‌کند.

لبتان را زبان نزنید

یکی از بدترین کار‌هایی که می‌توانید برای لب‌های ترک خورده‌تان انجام دهید، مدام زبان زدن به آن‌هاست. وقتی بزاق دهان بخار می‌شود، هر روغن طبیعی را که روی لب‌های شماست پاک می‌کند. به جای گزیدن یا زبان زدن لب‌ها، با مرطوب کننده‌های طبیعی ضد حساسیت مانند روغن بادام، روغن کاکائو و موم، رطوبت لب‌ها را حفظ کنید. اگر مشکل شما، تورم لب‌های‌تان است، مرهمی از ریشه زردچوبه که یک ضد التهاب طبیعی است درست کنید.

با روغن زیتون ماساژ دهید

دو یا سه بار در روز لب‌های‌تان را با روغن زیتون که مرطوب کننده‌ای ضد التهاب و حاوی آنتی اکسیدان است ماساژ دهید تا تورم آن فروکش کند و نرم و روان شود. لب‌های شما به سرعت بهبود خواهد یافت، اما چند روزی طول می‌کشد تا خودش شروع به التیام یافتن کند.

از یک تی بگ استفاده کنید

لب‌های ترک خورده و خشک تان را با ۳۰ ثانیه فشردن یک تی بگ خیس خورده که حاوی چای سیاه است میان لب‌های تان، نرم و لطیف نگه دارید. پلی فنول‌های آنتی اکسیدان چای، به ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوست کمک و بازسازی سلولی را سریع‌تر می‌کند. اگر لازم بود، این کار را سه تا پنج بار در هفته انجام دهید.

پوست مرده را بسابید

رویه سابی کردن، یک کار خوب برای لب‌های ترک خورده است.

بعد از مسواک زدن دندان‌های تان، با مسواک زدن روی لب‌ها، از شر پوست خشک و بدنمای لب‌های‌تان رها شوید. سپس به سرعت با یک مرطوب کننده خوب، از لب‌های نرم و جدیدتان محافظت کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه