پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۸۳
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۳
آرایش کردن در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا اصول و قواعد خاصی دارد که در صورت رعایت نکردن این موارد، آرایش شما بعد از مدت کوتاهی به هم می ریزد.

ماندگاری آرایش

بوق خبر - اگرچه تابستان هیجان‌های زیادی مانند دریا یا استخر را با خود به همراه دارد، اما برخی از چیز‌های آن هم آزار دهنده است، مانند گرما و رطوبت اش که تغییراتی را در پوست و آرایش صورت شما ایجاد می‌کند.

آرایش کردن در تابستان با فصل‌های دیگر فرق دارد، از این رو هنگام آرایش باید نکاتی را رعایت کنید تا آرایش تان در هوای گرم تابستان تازه و شاداب بماند. در ادامه اشتباهات رایج آرایشی را که اغلب خانم‌ها در فصل تابستان مرتکب می‌شوند، برایتان آورده ایم.

پرایمر

یکی از راه‌های جلوگیری از ریختن آرایش در تابستان، استفاده از پرایمری باکیفیت است. برای این منظور پرایمر فاقد چربی یا همان «oil-free» را انتخاب کنید.

پرایمر‌های با پایه آب نیز، از این رو که پوست صورت تان را در طول تابستان هیدراته نگه می‌دارند، می‌توانند گزینه خوبی برایتان باشند.

علاوه بر پرایمر پوست صورت، می‌توانید از پرایمر‌های پشت چشم هم استفاده کنید. در این صورت سایه چشم تان تا ساعت‌ها بر جای خود ثابت می‌ماند.

کرم پودر

آیا در فصل تابستان همان کرم پودری را می‌زنید که در فصل‌های سرد سال استفاده می‌کردید؟ با تغییر فصل، ما نیز باید تغییراتی را در ظاهرمان ایجاد کنیم.

علاوه بر رنگ لباس یا مدل عطر، برخی از لوازم آرایش مانند کرم پودر را نیز باید فصل به فصل تغییر دهیم. طبیعی ست که آفتاب در تابستان، رنگ پوست شما را تغییر می‌دهد، بنابراین اگر تا به حال از کرم پودر‌های رنگ روشن استفاده می‌کردید، حال زمان آن است که رنگ آن را به تیره‌تر تغییر دهید یا حتی اگر نمی‌خواهید کرم پودر جدیدی بخرید، با کمی سایه تیره، براقی و درخشانی پوست تان را بگیرید.

ریمل ضد آب

همه ما می‌دانیم که لوازم آرایشی ضد آب برای زمان‌هایی که به کنار ساحل یا شنا می‌رویم، مناسب است، اما چه زمان‌های دیگری می‌توان از آن استفاده کرد؟

از آنجایی که تابستان فصل رطوبت و عرق کردن است، بهتر است که از محصولات ضد آب استفاده شود. به عنوان مثال استفاده از ریمل یا خط چشم ضد آب، مانع از پخش شدن آن در هنگام تعریق می‌شود.

مرطوب کننده

شاید فکر کنید که در فصل تابستان، از این جهت که پوست تان مانند زمستان خشک نمی‌شود، احتیاجی به کرم‌های مرطوب کننده نداشته باشید، اما این باور اشتباه است.

شما هر روز سال باید از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید، حتی اگر پوستی چرب یا مختلط داشته باشید. اگر مرطوب کننده‌های سنگین را نمی‌پسندید، می‌توانید از مدل‌هایی با فرمول‌های لایت یا سبک‌تر کمک بگیرید.

ضد آفتاب

تنها یک بار کرم ضد آفتاب زدن در روز، کافی نیست بلکه شما باید هر چند ساعت یک بار آن را تمدید کنید. اگر در ساحل هستید، به غیر صورت، باید به جا‌های دیگری مانند روی شانه‌ها یا گردن تان هم بزنید.

تثبیت کننده آرایش

از آنجا که گرما و رطوبت هوا موجب تعریق و به تبع ریختن آرایش تان می‌شود، استفاده از تثبیت کننده‌های آرایشی واجب است. برای این منظور، پس از این که آرایش صورت تان به پایان رسید، با استفاده از اسپری‌های تثبیت کننده آن‌ها را تا ساعت‌ها سر جای خود بنشانید.

البته این اسپری‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توانید قبل از استفاده با توجه به نوع پوست صورتاان بهترین مدل را انتخاب کنید.

کرم BB

از این رو که گرما و رطوبت موجب تعریق و ریختن آرایش صورت تان می‌شود، بهتر است که در فصل تابستان سبک‌تر آرایش کنید.

کرم‌های BB انتخاب خوبی برای این فصل سال خواهند بود. این کرم حاوی مواد مراقبت کننده از پوست مثل مرطوب کننده و ضد آفتاب است و با ترکیب سبک خود پوست را تا حد زیادی صاف و یکدست می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه