پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۶۰
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰
خیلی از خانم‌ها علاوه بر اصول پایه‌ی مراقبت از پوست مثل پاکسازی و استفاده از مرطوب کننده‌ها، در خانه پوست خود را ماساژ می‌دهند. ممکن است ماساژ صورت یک کار پرهزینه و لوکس به نظر برسد که فقط باید در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها انجام شود.

ماساژ صورت

بوق خبر - خیلی از خانم‌ها علاوه بر اصول پایه‌ی مراقبت از پوست مثل پاک‌سازی و استفاده از مرطوب کننده‌ها، در خانه پوست خود را ماساژ می‌دهند. ممکن است ماساژ صورت یک کار پرهزینه و لوکس به نظر برسد که فقط باید در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها انجام شود؛ اما تکنیک‌های ماساژی هم وجود دارند که خودتان به‌راحتی می‌توانید در منزل از آن استفاده کنید.

ثابت‌شده است که مراقبت و ماساژ پوست می‌تواند بر زیبایی و قوام آن اثر بگذارد و از خشک شدن پوست جلوگیری کند. البته ماساژ صورت در صورتی تأثیرات مثبت دارد که به شیوه صحیح انجام شود.

تکنیک‌های اصلی ماساژ صورت

۱. جهت حرکات ماساژ

ماساژ صورت باید در جهتی انجام شود که با عضلات صورت هماهنگی داشته باشد، اگر حرکات ماساژ در جهت صحیح انجام شود مفیدتر خواهد بود.

۲. میزان فشار در ماساژ

در ماساژ صورت باید به‌اندازه‌ای فشار وارد کرد که احساس درد ایجاد نشود. در هر قسمت از صورت متناسب با عضلات همان قسمت فشار وارد کنید. مثلاً پوست نازک و حساس دور چشم به فشار کمتری نسبت به سایر قسمت‌ها دارد، اما فک و چانه به فشار بیشتری نیاز دارد.

۳. سرعت ماساژ دادن

برای اینکه جریان خون در پوست بهتر شود بهتر است سرعت ماساژ با ضربان قلب هماهنگی داشته باشد.

در موارد زیر از ماساژ دادن صورت جدا خودداری کنید:

زمانی که از نظر جسمی بسیار خسته و عصبی هستید.

وقتی پوست شما در معرض مستقیم اشعه آفتاب قرار دارد.

در قسمت‌هایی از صورت که جوش و آکنه دارد.

زمانی که بیمار هستید یا تب دارید.

وقتی دچار کهیر و حساسیت‌های پوستی شده‌اید.

زمانی که پوست شما خراشیده یا زخم شده است.

تأثیرات مثبت ماساژ بر پوست شما

ماساژ دادن پوست سبب تحریک رگ‌های خونی شده و گردش خون را بهتر می‌کند. وقتی خون‌رسانی به پوست به‌خوبی صورت گیرد، پوست سالم و زیبا و شفاف خواهد شد. در زیر پوست سروصورت، حدوداً سی عضله به هم وصل شده‌اند.

بیشتر این عضلات برای غذا خوردن و حالت‌های مختلف چهره استفاده می‌شوند. عضلات بدن در معرض حرکات مداوم و انقباض و انبساط هستند که باعث می‌شود انرژی مصرف کرده و مواد زائد تولید کنند.

با ماساژ دادن جریان خون در پوست افزایش می‌یابد و با تحریک تولید الاستین و کلاژن به استحکام و نرمی پوست افزوده می‌شود.تکنیک‌های اصلی ماساژ صورت

چگونه صورت را ماساژ دهیم؟

۱. از کرم یا روغن مخصوص ماساژ استفاده کنید.

کرم یا روغن ماساژ حرکات ماساژ را تسهیل می‌کند و میزان اصطکاک را کاهش می‌دهد.

۲. برنامه‌ریزی ماساژ داشته باشید.

نیازی نیست صورت خود را هر روز ماساژ دهید. تعداد دفعات ماساژ در طول هفته به نوع پوست شما بستگی دارد. از دو بار در هفته شروع کنید. اگر پوست شما در اثر ماساژ خشک یا کشیده شد، دفعات ماساژ را کاهش دهید.

این حرکات اولیه در ماساژ بسیار ساده است و راحت می‌توان در آن مهارت یافت. با حرکات آرام از پیشانی شروع کنید و تا پایین گردن بیایید. بعدازاینکه مرحله اول کامل شد به سراغ مناطقی بروید که به‌طور بالقوه نگرانی در مورد آن‌ها بیشتر است.

آماده‌سازی پوست برای ماساژ

بعد از پاک‌سازی ساده پوست (شستن پوست)، تمامی قطرات آبی که بر روی پوست صورت باقی‌مانده با حوله به‌آرامی خشک کنید. کمی کرم یا روغن ماساژ بردارید و آن را بین دو کف دست خود کمی گرم کنید و بعد روی پوست صورت خود بمالید.

مراحل ماساژ

برای اینکه کرم را به‌صورت خود بمالید دو کف دست را روی صورت بگذارید.

به حالت مارپیچی ماساژ دهید و از مرکز صورت به سمت بیرون بروید. حرکات ماساژ را با ضربان قلب خود هماهنگ کنید.

برای ماساژ دادن پلک بالا، انگشت‌ها را از لبه بالایی بینی با تبعیت از قوس ابرو به سمت بیرون بکشید. برای ماساژ دادن پایین پلک، انگشت‌ها را به حالت قوسی شکل به سمت گوشه چشم‌ها حرکت دهید.

هنگام ماساژ دادن این مناطق حساس خیلی مراقب باشید و زیاد فشار ندهید. انگشت‌ها را به‌آرامی از کنار بینی پایین آورده و ماساژ دهید. اطراف دهان و بالا و پایین لب‌ها را به‌نوبت ماساژ دهید و انگشت‌ها را از مرکز به سمت خارج ببرید. هنگام ماساژ دادن گوشه‌های لب پایین، آن را به سمت بالا ماساژ دهید. گونه‌ها را به حالت چرخشی ماساژ دهید و از فک تا گونه ادامه دهید. این قسمت را هم زیاد فشار ندهید.

هر دو دست را روی صورت گذاشته و آن را به سمت خارج و گوش‌ها ماساژ دهید. وقتی به گوش‌ها می‌رسید کمی با انگشت‌ها فشار وارد کنید. از زیر گردن تا روی سینه ماساژ دهید؛ و بعد از ماساژ کرم را به‌آرامی با دستمال یا آب ولرم پاک کنید و بشویید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه