پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۹۸
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۵
توجه داشته باشید که هایفوتراپی صورت با وجود عوارض بسیار محدود و اندکی که دارد سرشار از مزیت خواهد بود که به همین منظور در این مقاله سعی داریم شما را با مزیت‌های انجام هایفوتراپی آشنا نماییم.

هایفوتراپی

بوق خبر - بهتر است بدانید که هایفو تراپی که بدان هایفوتراپی صورت هم گفته می‌شود یک راه درمانی غیرتهاجمی برای پیری صورت است که هر روزه به طرفداران و علاقه‌مندان آن افزوده می‌شود، زیرا این روش ضدپیری علاوه بر داشتن مزایای لیفت صورت نیازی به جراحی نداشته و با کمترین سختی می‌توانید بیشترین نتیجه را بگیرید.

هایفوتراپی صورت:

به طور کلی افزایش سن و پیری طبیعی‌ترین و قابل پیش بینی‌ترین اتفاقی است که برای تمامی افراد رخ می‌دهد و به مرور زمان پوست کیفیت خود را از دست می‌دهد به گونه‌ای که چین و چروک‌ها پیدا شده و آرام آرام لبخند آینه به شما کمرنگ و کمرنگ‌تر خواهد شد. اما در این میان پیدا کردن اکسیر‌های جوانی و راه‌هایی برای بازیابی زیبایی از دست رفته قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد و هر چند تاکنون دانشمندان نتوانسته اند روند پیری را به تعویض بیندازند.

اما راه‌های زیباسازی و جوان سازی پوست روز به روز پیشرفته می‌شوند که هایفوتراپی یکی از این روش‌های بسیار کارآمد و ایمن خواهد بود. بهتر است بدانید که هایفو یا HIFU به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است که یکی از روش‌های نسبتا جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینک پوست به شمار می‌آید و اغلب بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین خوبی برای لیفت صورت شود.

معمولا در انجام هایفوتراپی از امواج فراصوت استفاده می‌شود یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در هایفو این امواج به صورت متمرکز به یک لایه خاص از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شود. از آنجایی که کلاژن وظیفه استحکام بخشیدن به بافت‌های بدن مانند پوست را بر عهده دارد این اتفاق موجب می‌شود تا پوستی سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشید.

دستورالعمل انجام هایفوتراپی:

برای انجام این روش جوان سازی پوست فرد به آرامی روی تخت دراز می‌کشد و پزشک حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه دسته دستگاه هایفو را درست مانند سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت و در جهت‌های مختلف روی صورت بیمار حرکت می‌دهد. از آنجایی که این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی حسی نخواهد داشت و حتی نیازی به استفاده از کرم‌های موضعی بی حسی نیست.

دقت داشته باشید که بلافاصله پس از انجام هایفوتراپی شخص به صورت واضح لیفت صورت را احساس کرده که این نتیجه را به عنوان نتیجه سریع الاثر هایفو می‌شناسیم. با توجه به اینکه نتایج حاصل از لیفت صورت به دو دسته مجزا تقسیم می‌شوند از آن‌ها می‌توان به نتایج سریع الاثر و دیگری نتایج تاخیری و تدریجی که اغلب تا مدت زمان سه ماه پس از انجام هایفو ادامه دارد و تا ۶ ماه بعد هم نتایج کامل خواهد شد.

انجام هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

به صراحت می‌توان گفت که این روش درمانی برای اغلب افراد بین ۳۰ الی ۷۵ سال که از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست صورت خود ناراضی هستند و می‌خواهند روند پیری را به تعویض بیندازند مناسب خواهد بود.

بهتر است بدانید که هدف اصلی از انجام هایفوتراپی کاهش سرعت پیری است که به همین خاطر در متقاضیان جوان‌تر پاسخ دهی بیشتری را شاهد خواهید بود. به همین منظور متقاضیان بالای ۲۵ سال می‌توانند از این روش درمانی به عنوان یکی از موثر‌ترین روش‌های پیشگیری از پیری پوست استفاده کنند.

به طور کلی افرادی که پوستشان دچار آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش شده یا شل شدگی پوستشان شدید‌تر است برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز به چندین حلسه درمان خواهند داشت تا روند رفع شلی پوست صورت شان به خوبی طی شود.

همچنین افراد مسن‌تر که از شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه گردن خود ناراحت هستند نیز به طور معمول کاندید مناسبی برای انجام این روش نیستند و به احتمال قوی نیازمند جراحی خواهند بود.

همچنین هایفوتراپی برای افرادی که در ناحیه هدف درمان دچار زخم، عفونت، آکنه‌های کیستی و ایمپلنت‌های فلزی هستند نیز مناسب نمی‌باشد.

مزیت‌های انجام هایفوتراپی صورت:

جالب است بدانید که هایفوترپی با وجود عوارض محدود و خفیفی که دارد، سه مزیت بسیار مهم را در خود جای داده که در ادامه سعی داریم به بیان آن‌ها به صورت کامل بپردازیم:

نتیجه سریع و ماندگاری مناسب:

به صراحت می‌توان گفت که پس از جلسه درمانی بسیاری از مراجعین شاهد نتایج اولیه هایفوتراپی مانند سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه صورت و گردن خواهند، اما نتیجه کامل آن بین ۶ الی ۱۲ هفته پس از درمان پدیدار می‌شود و این وقفه زمانی را می‌توان به دلیل زمان بر بودن تولید و بازآرایی رشته‌های کلاژن در محل تحت درمان دانست. در واقع هایفوتراپی صورت همیشه باعث ایجاد رشته‌های کلاژن جدید می‌شود، ولی این موضوع که تولید کلاژن‌های جدید چه تاثیری بر روی ظاهر پوست دارد و نتایج آن چقدر ماندگار است بستگی به سرعت فرآیند پیری پوست در شما خواهد داشت.

انعطاف پذیری بالا:

به طور کلی به دلیل محدود بودن عوارض هایفوتراپی و ایمنی بالای آن می‌توان از این روش برای جوانسازی تمامی قسمت‌های بدن حتی مناطق حساس مانند پلک‌ها نیز استفاده نمود. بهتر است بدانید که از جمله کاربرد‌های هایفوتراپی می‌توان به رفع ورم پلک ها، حذف نسوج بزرگ پوستی، لیفت صورت، شکستن چربی‌های بدن، رفع غبغب، بهبود خط فک و بهبود شکل کلی صورت استفاده کرد که همه این موارد با سرعت بالا و بدون دردسر‌های عمل جراحی انجام خواهند شد.

تعداد جلسات کم:

جالب است بدانید که اغلب متقاصیان جوان سازی پوست تنها به یک جلسه درمانی نیاز دارد و اینکه برای رسیدن به نتایج دلخواه به چند جلسه درمانی نیاز دارید به میزان افتادگی پوست، واکنش بدن به امواج هایفو، شرایط فرآیند پیری پوست و سایر موارد این چنینی بستگی دارد. در واقع دو جلسه با فاصله ۶ ماه یا ترمیم سالانه هایفو از جمله برنامه‌های مناسب برای حفظ جوانی پوست هستند که این برنامه‌های مناسب درمانی در جلسه مشاوره و پس از معاینات به شما اعلام خواهد شد.

معایب انجام هایفوتراپی:

شاید تنها عیبی که این روش جوان سازی دارد این است که برای تمامی افراد قابل استفاده نیست. همچنین در صورت زیاد بودن شدت چین و چروک‌ها یا افتادگی پوست انجام هایفوتراپی صورت توصیه نمی‌شود.

اما اگر مواردی که در ادامه بیان کرده ایم در شما صدق کند ممکن است به کلی یا در محل‌های خاصی نتوانید هایفوتراپی را انجام دهید:

اگر به اختلالات خونی دچار هستید

اگر در فک خود ایمپلنت دارید

اگر در گذشته در محل مورد نظر تزریق ژل انجام داده اید بایستی ۶ ماه از زمان آن گذشته باشد.

توصیه‌های مهم در هایفوتراپی:

توصیه می‌شود که برای داشتن رضایت مطلوب از انجام هایفوتراپی صورت به نکاتی که در ادامه بیان کرده ایم توجه داشته باشید:

توقعی واقع گرایانه نسبت به نتیجه هایفوتراپی داشته باشید.

به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک‌های خود دقت کنید.

با توجه به شدت افتادگی پوست صورت و سن شخص و همچنین عمق چین و چروک پوست با معاینه دقیق و کامل شخص و توجه به علل افتادگی و شلی پوست باید به شما توضیح داده شود که آیا کاندید مناسبی برای انجام هایفو هستید؟

و آیا هایفوتراپی به تنهایی مشکل شما را حل می‌کند؟

چون گاهی اوقات لازم است هایفو درمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مانند تزریق چربی یا ژل‌های هیالورونیک قابل جذب به صورت ترکیبی برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل گردد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه