پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۸۹
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۷
ریباندینگ مو روشی بسیار آسان برای لخت شدن مو‌های مجعد و فر می‌باشد. از این روش در دنیای امروزه بسیار استفاده می‌شود و ظاهری زیبا و آراسته به چهره می‌دهد.

ریباندینگ مو

بوق خبر - داشتن مویی با بافت‌های متفاوت، ظاهری زیبا و جذاب به فرد می‌دهد بعضی از افراد دارای مو‌های فر یا مجعد هستند که اعتقاد دارند موی لخت بیشترین زیبایی را در بین افراد دارا است بنابراین به دنبال ریباندینگ مو‌ها می‌روند تا مو‌های لختی داشته باشند، در این مقاله شما را با مزایا و معایب صافی دائمی مو آشنا خواهیم کرد، بنابراین اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که تمایل به داشتن مو‌های صاف و یکدست دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شاید در ابتدا با روش‌های سنتی مو‌های خود را صاف کنید، اما با کوتاه‌ترین زمان بر اثر رطوبت و گرما دوباره به حالت اولیه خود بر می‌گردد، اما امروزه از ریباندینگ برای صاف شدن و خوش حالت شدن مو به صورت دائم استفاده می‌شود.

ریباندینگ روشی می‌باشد که مو‌های فر و مجعد به مو‌های نرم و درخشان تبدیل می‌شوند و با داشتن مو‌های لخت دیگر نیاز به زمان زیادی برای آراستن مو نیست و همچنین نگهداری از آن بسیار آسان‌تر می‌باشد با ریباندینگ کردن سن کمتر و شخص لاغرتر و کشیده‌تر به نظر می‌آید.

ریباندینگ مو

آشنایی با ریباندینگ مو

همانطور که می‌دانید مو‌ها از اسید آمینه ساخته شده است و این پروتئین به گونه‌ای که ساختار مو‌ها است به هم متصل می‌باشند. ریباندینگ مو‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای صاف کردن مو‌ها و همچنین دارای ماندگاری طولانی می‌باشد.

این فرایند با یک ماده شل کننده آغاز می‌شود و باعث می‌شود که این پیوند‌ها تجزیه شوند و بر روی مو‌های صاف یک خنثی کننده اعمال می‌گردد که باعث می‌شود پیوند‌ها با ساختار تغییر یافته به هم متصل شوند و به حالت لخت در آیند.

مزایای ریباندینگ

با این روش همیشه موهای لخت و صاف و یکدستی دارید.

با داشتن موی لخت نیاز به زمان طولانی برای آراستن مو و سشوار کردن ندارید.

معایب ریباندینگ

اگر چه استفاده از ریباندینگ باعث ایجاد ظاهری جذاب و منحصر به فرد می‌شود، اما هر روشی در کنار مزایا با معایبی نیز همراه است که عوارض استفاده از این روش عبارتند از:

آسیب به پوست سر:

استفاده از ریباندینگ به دلیل گرمای ناشی از مواد شیمیایی باعث آسیب رساندن به پوست سر و سوزش آن خواهد شد و در صورتی که ابزار مورد استفاده خیلی داغ باشند و یا بیشتر از مورد نیاز از مواد شیمیایی استفاده شود آسیب بیشتری به پوست وارد خواهد شد.

مراقبت بیشتر:

به دلیل اینکه پس از انجام این فرآیند ساختار مو آسیب پذیر‌تر می‌شود مو‌ها به مراقبت‌های بیشتری نیاز دارند از این رو، باید در ماه اول از گره دادن مو‌ها پرهیز کنید زیرا، امکان دارد موهایتان دچار آسیب شود.

ریباندینگ مو

ریزش مو:

در برخی موارد مواد شیمیایی مورد استفاده در انجام این روش منجر به ریزش مو خواهد شد و گاهی ترمیم‌های متعدد منجر به ضعیف شدن و در نتیجه ریزش مو خواهد شد.

احتیاج به ترمیم:

پس از ریباندینگ نباید مو‌ها را به حال خود رها کرد و به منظور حفظ بافت و لطافت مو‌ها باید هر چند وقت یک بار اقدام به ترمیم موهایتان کنید.

دائمی بودن ریباندینگ:

استفاده از این روش غیر قابل بازگشت می‌باشد بنابراین، پیش از اقدام به استفاده از این روش تصمیم تان را بگیرد زیرا، با انجام اینکار دیگر قادر نخواهید بود موهایتان را به حالت اولیه برگردانید.

قرار گرفتن در مقابل گرمای زیاد:

در این فرآیند مو‌ها در معرض حرارت زیاد قرار گرفته می‌شود از این رو، این موضوع اگر تکرار شود سبب آسیب رساندن به مو‌ها خواهد شد که غیر قابل جبران است.

مراقبت‌های لازم پس از انجام ریباندینگ

باید از آب سرد برای شستن مو‌های ریباندینگ شده استفاده کنید.

تا سه روز بعد از انجام آن نباید موهایتان را خیس کنید.

اجازه ندهید حرارت مستقیم بر روی مو‌های ریباندینگ شده قرار بگیرد.

تا شش ماه بعد ریباندینگ نمی‌توانید موهایتان را رنگ کنید.

از شامپوی مخصوص باید استفاده کنید.

از نرم کننده‌ها بعد از شستن مو استفاده کنید.

نکات پایانی

۱. با ریباندینگ باید مو‌های خود را تا یک ماه باز بگذارید، زیرا بستن مو‌ها به شکل دم اسبی باعث ریز مو‌ها می‌شود.

۲. امکان ایجاد حساسیت‌هایی از قبیل سرخی و خارش پوست سر در بعضی از افراد وجود دارد.

۳. پس از انجام ریباندینگ هر شش ماه یک بار مو‌های خو درا زیر نظر آرایشگر به منظور میزان رطوبت و چربی چک کنید.

۴. به علت استفاده از مواد شیمیایی نامرغوب در ریباندینگ سر و مو دچار خشکی می‌شود.

۵. با ریباندینگ کردن به دلیل اینکه ساختار مو‌ها تغییر می‌کند ممکن است هیچ وقت مو‌های فر قبلی را نداشته باشید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه