پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۷۳
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶
اکثر خانم‌هایی که مو‌های رنگ شده دارند پس از مدتی از مو‌های آسیب دیده خود گله می‌کنند. مو به خاطر کمبود ویتامین و مواد مغذی آسیب دیده و دچار شکنندگی می‌شود؛ که در این زمان نباید از هیچ گونه وسایل گرمایشی مثل سشوار و اتو مو استفاده کرد.

ترمیم موهای رنگ شده

بوق خبر - یکی از عناصر زیبایی هر فرد که سلامت او موجب شادی انسان می‌شود مو‌ها هستند. بسیاری از شرکت‌های مراقبتی و جدیدی وجود دارند که برای تولید رنگ و سایر محصولات مراقبتی از مو سالانه میلیون‌ها محصول متفاوت برای رنگ کردن می‌سازند.

رنگ کردن یک کار تفریحی و سرگرم کننده برای عموم شده که پس از آن دچار مشکل وزی و زبری و خشکی مو می‌شوند. متاسفانه با تمام جذابیت‌ها و زیبایی که رنگ مو دارد به همین سادگی می‌تواند به مو‌ها آسیب برساند تا حدی که برخی مواقع نیاز به کوتاه کردن است. دکلره و رنگ موجب خشکی و زبری مو می‌شود که ما در این مقاله راه‌های ترمیم مو‌های رنگ شده را برای شما عزیزان و همراهان گرامی آورده ایم.

اغلب خانم‌ها مو‌های رنگ شده دوست دارند و به همین جهت برای تغییر ظاهری و زیباتر شدن دست به چنین کاری می‌زنند. مو‌ها پس از مدتی دچار آسیب می‌شود و در لایه‌های خارجی ترک‌هایی ایجاد می‌گردد که به آن کوتیکول مو می‌گویند.

این ترک‌ها موجب به شکنندگی و خشکی مو شده که در نتیجه منجر به مردن سلول‌های آن ناحیه رنگ شده می‌شود. اگر صدمه به مو‌ها به طوری عمیق باشد نمی‌توان آن را ترمیم کرد و باید کوتاه شوند. ولی اگر آسیب عمقی نبود و فقط سطح خارجی مو را در برگرفت می‌توان با چند راه کار مناسب و مفید مو‌های رنگ شده آسیب دیده را ترمیم کرد.

علت آسیب دیدگی مو‌ها

در برخی مواقع دیده شده بدون هیچ علت خاصی مو صدمه می‌بیند و دچار زبری و شکنندگی می‌شود که مو نازک شده و کش می‌آید. آسیب مو می‌توانید نشانه کمبود ویتامین هم باشد که با کاهش مواد مغذی و معدنی طی انجام آزمایشاتی پزشک متخصص پوست و مو اقدام به درمان می‌کند.

اهی اوقات هم به خاطر استفاده از وسایلی همچون؛ اتو مو و شسوار و برس گرمایشی به مو آسیب وارد می‌شود.

استفاده از دکلره مو عوارض زیادی و نقش مهمی در ایجاد این صدمات دارد با سفید کردن پایه مو مانع رسیدن اکسیژن به ساقه مو می‌شود.

استعمال زیاد از آب داغ و استحمام طولانی مدت و مصرف بیش از حد از یک نوع شامپو موجب شکنندگی مو‌ها می‌شود. نوع شامپو شما باید مناسب مو‌های رنگ شده باشد که کوتیکول‌های مو را باز گرداند. زمانی که رطوبت مو از بین می‌رود با زیاد شدن شکنندگی مو مواجه می‌شویم که به باز شدن کوتیکول مو هم بستگی دارد.

اغلب سوختگی‌ها و صدمات مو مربوط به استفاده از مواد شیمیایی است که لازم است در مصرف آن احتیاط کنیم. مثلا از چند مواد شیمیایی به طول دوره زمان بیشتری استفاده کنید. به طور مثال می‌توان گفت اگر قرار است مو‌های فرتان را صاف کنید و بعد رنگ کنید بین این دو حالت یک یا دو هفته فاصله بی اندازید. در این فاصله زمانی مو‌ها فرصت دارند تا بازسازی شوند و کمتر آسیب ببیند.

چگونه مو‌های رنگ شده را ترمیم کنیم؟

 

تغذیه:

تغذیه مناسب چیزی است که حائز اهمیت می‌باشد و باید حواستان به ترمیم مو‌های رنگ شده به روش تغذیه صحیح و مفید باشد. با خوردن مواد غذایی حاوی آهن و پروتئین و زینک و مواد معدنی می‌توانید یک رژیم درست را در تغذیه خود بگنجانید. بدن نیاز به یکسری مواد مغذی دارد تا مو را ترمیم و رشد دهد.

استفاده از روغن ها:

برخی مواقع برای تقویت ساقه‌های مو و جلوگیری از شکنندگی و وزی مو‌ها استفاده از یکسری روغن‌های گیاهی روش مناسبی می‌تواند باشد. استعمال روغن‌هایی که حاوی آرگان یا ماکادمیا بوده و به آسیب زدگی مو‌ها بعد دکلره باید مراقبت شود که بسیار کمک می‌کند.

با رسیدن رطوبت به ساقه مو و جذب مواد تقویتی همواره مو‌هایی درخشان و صاف و نرم و با استحکام دارید که یکسری از محصولات مانع از ایجاد موخوره هم می‌شود.

استفاده از روغن‌های گیاهی مثل: روغن کرچک، آرگان، نارگیل، زیتون یا بادام برای نرمی و لطافت مو‌ها بسیار می‌تواند مفید باشد. با استفاده از این ماسک‌های موی خانگی و گذاشتن به مدت چند ساعت یا از شب تا صبح اثربخش‌تر خواهد بود.

استفاده از ماسک‌های خانگی:

ماسک مو‌های خانگی یکی دیگر از راه‌های ترمیم مو‌های رنگ شده می‌باشد. استفاده از این روش اگر با مو‌های شما سازگار باشد راه مناسبی می‌تواند باشد.

از بهترین ماسک‌ها ترکیباتی همچون؛ روغن زیتون، عسل، روغن نارگیل، آب لیمو، روغن دانه کتان هستند که به راحتی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد.

استفاده از برخی مواد خوراکی هم می‌توانند موجب حساسیت پوست سر شوند که با به آن توجه کنید. همچنین می‌توانید از موادی مثل: عسل، موز، آووکادو، تخم مرغ، ماست به انواع ماسک‌ها برای ترمیم مو‌های رنگ شده زد و استفاده کرد.

استفاده از نرم کننده و تقویت کننده ها:

با مصرف نرم کننده‌های مخصوص مو‌های رنگ شده می‌توانید رطوبت و مواد مغذی که لازم است را به مو‌های خود هدیه دهید. بازسازی آن با استفاده از نرم کننده‌های عمیق می‌تواند به عمق مو‌های شما نفوذ کند و آن‌ها را حسابی تغذیه نماید.

با کمک نرم کننده‌های مخصوص اجازه دهید تا یک شب روی سر بماند تا کاملا جذب شود. این نرم کننده‌ها برای محافظت مو کاربردی است. شما برای محافظت بیشتر از موهایتان در برابر مواد شامپو‌های نامناسب، از آن می‌توانید استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه