پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۵۹
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹
شیر زنجبیل جز معجون‌هایی است که مصرف آن برای سلامت بدن انسان بسیار مفید می‌باشد و کمک شایانی به جلوگیری و درمان برخی بیماری‌ها می‌کند.

شیر زنجبیل

بوق خبر - شیر زنجبیل یکی از معجون‌هایی است که می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را درمان کرده یا از حمله بیماری به بدن ما جلوگیری کند. اما همه ما نمی‌دانیم فواید شیر زنجبیل برای بدن ما چیست؟

خوب، زنجبیل یکی از گیاهان دارویی است که فواید زیادی برای بدن دار، چه برای درمان بیماری و چه برای گرم کردن بدن. از مدت‌ها قبل مردم از سراسر دنیا از زنجبیل به عنوان یکی از گیاهان دارویی استفاده می‌کنند.

ما می‌توانیم زنجبیل را با فرآوری آن در مخلوطی از چای یا شیر مصرف کنیم. این روند به خودی خود چندان دشوار نیست و ما می‌توانیم خودمان آن را در خانه انجام دهیم. اکنون در مورد شیر زنجبیل صحبت خواهیم کرد. شیر زنجبیل نوعی نوشیدنی است که در کنار چای زنجبیل قرار گرفته و در آن از زنجبیل به عنوان مواد اصلی آن استفاده می‌کند.
طرز تهیه شیر زنجبیل و خاصیت این نوشیدنی خوشمزه برای سلامت بدن

این شیر دارای طعم شیرین شیر و طعم بی نظیر زنجبیل است. فواید آن برای بدن ما با چای زنجبیل تقریباً یکسان است. تهیه آن در خانه بسیار آسان است. فواید سلامتی زیادی از این نوشیدنی خوشمزه به دست می‌آوریم.

۱۸ خاصیت بی نظیر شیر زنجبیل برای سلامت بدن

۱. شیر زنجبیل بدن ما را گرم می‌کند

یکی از خواص مفید شیر زنجبیل گرم کردن بدن است. شیر زنجبیل یکی از نوشیدنی‌هایی است که در فصل زمستان یا روز‌های بارانی به ذهنمان خطور می‌کند. آن را در حالی که هنوز گرم است بنوشید و زنجبیل گرمای خود را به هر ذره‌ای از بدن ما منتقل کند.

۲. شیر زنجبیل باعث رهایی از درد عضلات می‌شود

شیر زنجبیل همچنین می‌تواند باعث تسکین درد عضلات ما شود. زنجبیل حاوی ترکیب ضد التهابی و روغن فرار است که خاصیت ضد درد و ضد التهاب دارد. بنابراین، اگر ماهیچه شما به دلیل کاری دردناک است، می‌توانید با مصرف شیر زنجبیل آن را درمان کنید.

۳. درمان پوست چرب با مصرف شیر زنجبیل

زنجبیل همچنین می‌تواند چربی پوست را کاهش دهد، زیرا بیش از حد پوست چرب می‌تواند باعث ایجاد مشکل پوستی دیگری شود. با مصرف زنجبیل می‌توان میزان روغن را کنترل کرد. به این دلیل است که زنجبیل حاوی ماده معدنی بسیار بالایی است که می‌تواند چربی روی پوست صورت ما را کنترل کند.

۴. محافظت در برابر بیماری

بیماری حرکتی شرایطی است که بعضی اوقات اتفاق می‌افتد. بیماری حرکتی به دلیل عدم تعادل بین بدن و مغز ما اتفاق می‌افتد. شیر زنجبیل باعث آرامش بیشتر بدن شما می‌شود و می‌تواند شما را در مقابل بیماری حرکتی محافظت کند.

۵. درمان گلو درد با خوردن شیر زنجبیل

معمولاً گلو درد ناشی از فعالیت برخی باکتری‌ها یا میکروب‌های داخل گلو است. یا بعضی اوقات گلودرد به دلیل بیماری دیگری مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و ... است که با مصرف شیر زنجبیل گلو درد درمان می‌شود.

۶. حفاظت از قلب

مصرف مداوم فواید شیر زنجبیل می‌تواند از قلب ما محافظت کند. با مصرف آن، LDL در بدن ما کاهش می‌یابد و از بیماری قلبی و سکته مغزی دوری خواهیم کرد.

۷. شیر زنجبیل باعث بهبود سیستم ایمنی می‌شود

با مصرف مداوم شیر زنجبیل، سیستم ایمنی بدن ما به روز می‌شود و می‌تواند ما را از رادیکال‌های آزاد محافظت کند. امروزه میزان رادیکال‌های آزاد موجود در هوا که آن را استنشاق می‌کنیم به دلیل آلودگی هوا در حال افزایش است.

رادیکال آزاد می‌تواند روی قسمت داخلی و خارجی بدن ما تأثیر بگذارد. رادیکال آزاد می‌تواند باعث یک بیماری مرگبار مانند سرطان، سکته قلبی، آب مروارید و کاهش عملکرد کلیه شود. بنابراین، با مصرف شیر زنجبیل یا هر چیز دیگری که حاوی زنجبیل است، می‌توان سیستم ایمنی بدن را بهبود داد که این امر می‌تواند ما را از رادیکال آزاد محافظت کند.

۸. جلوگیری از بیماری صبحگاهی

بیماری صبحگاهی شرایطی است که احساس دلپیچه می‌کنیم و می‌خواهیم در مرحله اولیه بارداری بالا بیاوریم. هر زن هنگام بارداری آن را تجربه می‌کند و نمی‌توان از آن جلوگیری کرد. دلیل اینکه هر زن باردار بیماری صبحگاهی را تجربه می‌کند به دلیل تغییر هورمون آن‌ها است. اما می‌توانیم با مصرف شیر زنجبیل آن را به حداقل برسانیم. اما، اگر هنوز احساس تردید دارید، می‌توانید با پزشک مشورت کنید که آیا مصرف آن بی خطر است یا نه. زیرا بستگی به شرایط شما دارد

۹. شیر زنجبیل مفید برای درمان درد هنگام قاعدگی

برخی از زنان هنگام مواجهه با قاعدگی خود احساس درد خواهند کرد. خوب، طبیعی است و فقط در مورد ۱ یا ۲ زن در این جهان اتفاق نمی‌افتد. اما، این درد فعالیت شما را مختل می‌کند و روحیه شما را فرو می‌ریز، بنابراین باید مراقب آن باشیم. یکی از معجون‌هایی که می‌تواند درد شما را کنترل کند، شیر زنجبیل است. چرا؟ از آنجا که زنجبیل و شیر حاوی ایبوپروفن طبیعی هستند که یک ضد درد طبیعی است.

یکی دیگر از مزایای مصرف شیر زنجبیل به طور مداوم، کندتر شدن روند پوکی استخوان است. پوکی استخوان شرایطی است که کلسیم داخل استخوان ما به مقدار کمی وجود دارد. معمولاً روند پوکی استخوان در سنین ۳۰-۴۰ سالگی شروع می‌شود و ما نمی‌توانیم مانع آن شویم، این یک روند طبیعی در زندگی ما است. اما، می‌توانیم آن را کندتر کنیم.

۱۰. تأثیر شیر زنجبیل بر سیستم گوارش

شیر زنجبیل همچنین برای محافظت و کمک به دستگاه گوارش ما برای تسریع بیشتر هضم مفید است. این نوشیدنی می‌تواند ما را از یبوست محافظت کرده و بیماری دل پیچه را علاج کند. علاوه بر این، شیر زنجبیل همچنین می‌تواند به ما در کاهش وزن کمک کند. بنابراین، اگر رژیم دارید، شیر زنجبیل به شما کمک می‌کند.

۱۱. تأثیر شیر زنجبیل بر سیستم تنفسی

شیر زنجبیل برای دستگاه تنفسی ما نیز مفید است. زنجبیل یکی از مواد خلط آوراست که می‌تواند خلط را بین بینی و گلو از بین ببرد و محو کند؛ بنابراین وقتی گرفتار آنفولانزا شدید، اگر به طور مداوم شیر زنجبیل مصرف می‌کنید، خلط راحت‌تر بیرون می‌آید.

۱۲. درمان آرتروز با شیر زنجبیل

استئوآرتریت یا التهاب مفصل معمولاً برای افزاد مسن اتفاق می‌افتد. اما گاهی اوقات برای میانسالان نیز اتفاق می‌افتد. براساس برخی تحقیقات، ترکیبی از شیر و زنجبیل می‌تواند درد مفاصل شما را کاهش دهد. اگر به طور مداوم آن را بنوشید، می‌توانید درد را کاهش دهید و احتمال بهبودی بیشتر است.

۱۳. غلبه بر سرما

سرماخوردگی یکی از عادی‌ترین بیماری‌ها است و برای مردم در سراسر جهان اتفاق می‌افتد. اما آیا می‌دانید علت سرماخوردگی چیست؟ معمولاً در اثر سرما بیش از حد، مانند زمانی که به خود اجازه می‌دهد تا خیس شوید و غیره. علت دیگر این است که اگر شما به مدت طولانی گاز را در معده خود نگه دارید.

سرما خوردگی یک بیماری خطرناک نیست، اما به هر حال باید آن را درمان کرد. اگر نمی‌خواهید با دکتر مشورت کنید، زیرا شاید خیلی گران باشید، می‌توانید سعی کنید شیر زنجبیل مصرف کنید. زنجبیل می‌تواند گرما را در بدن شما به ارمغان آورد و این باعث می‌شود احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

۱۴. درمان استرس با شیر زنجبیل

زندگی پر از مشکل است، درست است؟ و گاهی اوقات، این مشکلات به راحتی حل نمی‌شود و باعث استرس می‌شود. اولین قدم آن استرس زمانی است که احساس سرگیجه می‌کنید. سر شما احساس خیلی سبک یا بیش از حد سنگین می‌کند و در مقیاس بزرگتر باعث می‌شود که همه چیز در اطراف شما گرداب به نظر آید. برای درمان آن، علاوه بر مشورت با پزشک، می‌توانید شیر زنجبیل را نیز امتحان کنید. شیر زنجبیل باعث آرامش شما می‌شود، زیرا شیر زنجبیل گردش خون را در مغز شما به حداکثر می‌رساند.

۱۵. شیر زنجبیل ضد پیری

یکی دیگر از فواید شیر زنجبیل محافظت در برابر پیری پوست است. آنتی اکسیدان‌های موجود در زنجبیل برای مقابله با رادیکال‌های آزاد استفاده می‌شوند. همانطور که قبلاً گفتیم، در کنار قسمت داخلی بدن، رادیکال آزاد می‌تواند روی قسمت بیرونی بدن ما یعنی پوست ما نیز، تأثیر بگذارد. آنتی اکسیدان‌ها مسئول افزایش خون و دفع سموم بدن هستند، به طوری که پوست ما از پیری ناشی از رادیکال آزاد محافظت می‌شود.

۱۶. تسکین نفخ با مصرف شیر زنجبیل

گاهی اوقا، اگر ما آن را در زمان اشتباه و در جای اشتباه انجام دهیم، خروج گاز می‌تواند بسیار شرم آور باشد. همچنین، تسکین نفخ می‌تواند باعث ناراحتی سایر افراد شود، چه بخاطر صدا و چه بوی آن. اما، در عین حال، اگر فقط آن را درون معده خود نگه داریم، سالم نیست. زنجبیل برای حل این مشکل به شما کمک می‌کند. اگر قبل از خواب نوشیدن آن را بنوشید، از درون مشکل شما را حل خواهد کرد.

۱۷. پاک سازی سینوس‌ها با شیر زنجبیل

سینوس چیست؟ سینوس حفره‌ای کوچک است که حاوی هوا در پشت استخوان گونه‌ها و پیشانی استخوان است. عملکرد این سینوس‌ها کنترل رطوبت و دمای هوا است که به ریه‌های ما خواهد رفت و از مزایای سلامتی شیر زنجبیل است.

۱۸. شیر زنجبیل برای مراقبت در برابر آلزایمر

آلزایمر شرایطی است که مغز گام به گام عملکرد خود را از دست می‌دهد. معمولاً با تخریب حافظه شروع می‌شود و با گذشت زمان، بدتر می‌شود. در بحرانی‌ترین حالت، آلزایمر می‌تواند باعث فلج شود.
طرز تهیه شیر زنجبیل و خاصیت این نوشیدنی خوشمزه برای سلامت بدن

چطور عصاره زنجبیل درست کنید

عصاره زنجبیل در واقع یک دمنوش است که برگ‌های چای در آن وجود ندارند. شما فقط کافیست آب را با کمی زنجبیل به جوش بیاورید و در صورت تمایل با چند ادویه‌ی مفید دیگر آن را مزه دار کرده و بنوشید. همچنین می‌توانید کمی عسل یا شکر به آن اضافه کنید. زنجبیل خواص گرمازایی دارد؛ بنابراین افزودن آن به چای، قهوه یا هر نوشیدنی دیگری کمک می‌کند بدنتان از درون گرم بماند.

طرز تهیه شیر زنجبیل و خاصیت این نوشیدنی خوشمزه برای سلامت بدن

مواد لازم برای تهیه شیر زنجبیل:

یک فنجان شیر
یک قاشق مرباخوری تکه‌های زنجبیل یا زنجبیل پودر شده
مقدار خیلی کم فلفل سیاه
مقدار خیلی کم دارچین
کمی شکر یا عسل
طرز تهیه شیر زنجبیل

شیر را با زنجبیل ۴ تا ۵ دقیقه بجوشانید.

فلفل سیاه و دارچین را اضافه کرده و شعله را خاموش کنید.
یک دقیقه اجازه دهید خنک شود و عسل یا شکر را اضافه کرده و ترکیب کنید.
می‌توانید مقداری میوه خشک شده یا چند پر زعفران برای بهتر شدن طعم و ترکیب شیر زنجبیل‌تان به آن اضافه کنید. شیر زنجبیل را در روز‌های سرد و مه گرفته‌ی زمستانی بنوشید و لذت ببرید!

منبع: دلگرم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه