پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۶۷۸
۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۰
محققان دریافتند زنانی که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنند، در صورت ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر در معرض لخته شدن خون و مرگ ناشی از آن قرار می‌گیرند.

قرص‌ ضد بارداری

بوق خبر - محققان آمریکایی به تازگی به زنانی که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنند و یا کسانی که تحت هورمون‌درمانی جایگزین هستند، هشدار داده‌اند که هرچه سریع‌تر این درمان‌ها را در دوران اپیدمی کرونا ترک کنند.

به گزارش نشرینه بریتانیایی میرور، این گروه از زنان، در صورت ابتلا به کووید ۱۹، بیشتر در معرض لخته شدن خون و مرگ ناشی از آن قرار می‌گیرند.

در حال حاضر ثابت شده است که برخی از انواع قرص‌های ضد بارداری می‌توانند خطر لخته‌شدن خون را افزایش دهند؛ اما محققان می‌گویند آلوده بودن به کووید ۱۹ باعث می‌شود خطر لخته شدن خون چند برابر شود.

این تحقیقات نشان داده اند قرص‌های ضد بارداری حاوی استروژن هستند که می‌توانند عروق را باریک کنند.

پیش از این متخصصان هشدار داده بودند که تا یک سوم از بیمارانی که به طور جدی با کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، در حال ابتلا به ترومبوز یا لخته‌شدن خون هستند.

دکتر دانیل اسپرت، نویسنده این مطالعه، از مرکز پزشکی ماین در پورتلند گفت: از آن جا که زنان باردار نیز در معرض خطر لخته شدن خون ناشی از کووید ۱۹ هستند، بر اساس نتایج این مطالعه باید مشخص شود آیا آن‌ها باید درمان‌های ضد انعقادی دریافت کنند؟

قرص‌های ضد بارداری با وجود گزینه‌های دیگری مانند تزریق و ایمپلنت، محبوب‌ترین روش پیشگیری از بارداری در بریتانیا هستند.

با وجود عوارض جانبی احتمالی، اعم از افسردگی و تغییرات خلقی، بیش از ۳ میلیون زن بریتانیایی این قرص‌ها را مصرف می‌کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه